تبلیغات
اعجاز قرآن - نظر دانشمندان برتر جهان در مورد قرآن

**** بــــــــه وبــــــــلاگ اعــــــــجاز قــــــــرآن خــــــوش آمـــــــدیــــــد****
تماس با مدیر

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی: 
                 
کتابخانه دیجیتال قرآنی

درباره ما
هدف این وبلاگ آشنایی دوستان با قرآن كریم فضائل، آثار و فوائد دنیایى و آخرتى است. و عبادت برتر، برخوردارى از ثواب فرشتگان و پیامبران، هم‌نشینى با فرشتگان، پیمودن درجات كمال و ترقى در بهشت، درمان بیمارى‌هاى روحى، رفع غم و اندوه، روشنایى دیدگان، مونس تنهایى، عمر با بركت و استجابت دعا است. ان شاء الله که بتوانیم گامی کوچکی در راستای این هدف بلند برداریم
نویسندگان
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
» گالری

برای دیدن گالری کلیک کنید
آماروبلاگ
» کل بازدید :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» تعداد نویسندگان :
» تعداد کل پست ها :
» آخرین بازدید :
» آخرین بروز رسانی :
پیوندهای ویژه

قافله السابقون
قرآن آنلاین بسیار نفیس
قرآن خطی طرح کتابت
تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید
وب سایت ختم صلوات

شمیم طوبی (ایستگاه آخر)
وب سایت ظهور 
ضریح
فرشتگان

وبلاگ اعجاز قرآن
ختم صلوات
ختم صلوات
تدبر در آیات نور |مطلب تصادفی سوره ای از قرآن سفرمجازی به اماکن مذهبی شریفه ای از نور پخش مستقیم اماکن مذهبی دانشنامه مهدویت حدیث روز
+ نوشته شده توسط هادی آقابیگی در دوشنبه 3 شهریور 1393 و ساعت 09:22 ب.ظ | نظرات()
 

قرآن معجزه جاوید پیامبر صلح و رحمت آنچنان عظمت و بزرگی دارد که تمام بزرگان جهان حتی غیر مسلمانان در برابر عظمت این معجزه الهی سرفرود آورده اند و نوشته های ذیل به همین موضوع اشاره دارد.

قرآن معجزه جاوید پیامبر صلح و رحمت آنچنان عظمت و بزرگی دارد که تمام بزرگان جهان حتی غیر مسلمانان در برابر عظمت این معجزه الهی سرفرود آورده اند و نوشته های ذیل به همین موضوع اشاره دارد.
گوته، شاعر و نویسنده معروف آلمانى می‏گوید :

» سالیان دراز کشیشان از خدا بى خبر، ما را از پى بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگه داشتند ؛ امّا هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش نهادیم و پرده تعصب را دریدیم، عظمت احکام مقدس قرآن، بهت و حیرت عجیبى در ما ایجاد نمود. به زودى این کتاب توصیف‏ناپذیر، محور افکار مردم جهان می‏گردد «

آلبرت انیشتاین که نیازى به معرفى ندارد، مى‏گوید:

قرآن کتاب جبر یا هندسه نیست؛ مجموعه‏اى از قوانین است که بشر را به راه صحیح، راهى که بزرگ‏ترین فلاسفه و دانشمندان دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند ، هدایت مى‏کند.

پروفسور آرتور آربرى که یکى از مترجمان مشهور قرآن به زبان انگلیسى است، مى‏گوید:

« زمانى که به پایان ترجمه قرآن نزدیک مى‏شدم، سخت در پریشانى به سر مى‏بردم؛ اما قرآن آنچنان آرامش خاطرى به من مى‏بخشید که براى همیشه به خاطر خواهم داشت. من در حالى که مسلمان نیستم، قرآن را خواندم تا آن را درک کنم و به تلاوت آن گوش دادم تا مجذوب آهنگ‏هاى نافذ و مرتعش کننده‏اش شوم و تحت تأثیر آهنگش قرار گیرم و به کیفیتى که مسلمانان واقعى و نخستین داشتند، نزدیک گردم تا آن را بفهمم » .

لئوتولستوى، نویسنده معروف روسى مى‏گوید:

«هر کس که بخواهد سادگى و بى پیرایگى اسلام را دریابد، باید قرآن مجید را مورد مطالعه قرار دهد. در قرآن قوانین و تعلیمات حقیقى و احکام آسان و ساده براى عموم بیان شده است. آیات قرآن به خوبى بر مقام عالى اسلام و پاکى روح آورنده‏اش گواهى مى‏دهد».

دکتر هانرى کُربن، اسلام شناس معروف فرانسوى، سخن جالبى درباره قرآن دارد. وى مى‏گوید:

«اگر قرآن خرافى بود و از جانب خداوند نبود، هرگز جرأت نمى‏کرد که بشر را به علم و تعقل و تفکر دعوت کند. هیچ اندیشه‏اى به اندازه قرآن محمّد(ص) انسان را به دانش فرا نخوانده است تاآن جا که نزدیک به نه صد و پنجاه بار در قرآن، از علم و عقل و فکر سخن رفته است».

ارنست رنان، فیلسوف معروف فرانسوى مى‏گوید:

« در کتابخانه من هزاران جلد کتاب سیاسى ،اجتماعى، ادبى و… وجود دارد که هر کدام را بیش از یک بار نخوانده‏ام؛ اما یک جلد کتاب هست که همیشه مونس من است و هر وقت خسته مى‏شوم و مى‏خواهم درهایى از معانى و کمال به رویم باز شود، آن را مطالعه مى‏کنم. این کتاب، قرآن – کتاب آسمانى مسلمانان – است».

ناپلئون بناپارت، امپراطور فرانسه مى‏گوید:

« امیدوارم آن زمان دور نباشد که من بتوانم همه دانشمندان جهان را با یکدیگر متحد کنم تا نظامى یکنواخت، فقط براساس اصول قرآن مجید که اصالت و حقیقت دارد و مى‏تواند مردم را به سعادت برساند، ترسیم کنم. قرآن به تنهایى عهده دار سعادت بشر است».

مهاتما گاندى، رهبر فقید هند هم اعتقاد داشت:

«از راه آموختن علم قرآنى، هر کس به اسرار وحى و حکمت‏هاى دین، بدون داشتن هیچ خصوصیت ساختگى دیگرى پى مى‏برد. در قرآن هیچ اجبارى براى تغییر دین و مذهب انسان‏ها دیده نمى‏شود. قرآن به راحتى مى‏گوید: هیچ زور و اکراهى در دین وجود ندارد».

ویل دورانت، دانشمند امریکایى شرق‏شناس، مى‏گوید:

«در قرآن، قانون و اخلاق یکى است. رفتار دینى در قرآن، شامل رفتار دنیوى هم مى‏شود و همه امور آن از جانب خداوند و به طریق وحى آمده است. قرآن در جان‏هاى ساده عقایدى آسان و دور از ابهام پدید مى‏آورد که از رسوم و تشریفات ناروا آزاد است ».

ژان ژاک روسو، متفکر و روان شناس مشهور فرانسوى، برداشت منحصر به فردى از قرآن دارد؛ او مى‏گوید:

« بعضى از مردم بعد از آن که مقدار کمى عربى یاد گرفتند، قرآن را خوانده، امّا درست درک نمى‏کنند. اگر مى‏شنیدند که محمّد(ص) با آن کلام فصیح و آهنگ رساى عربى آن را مى‏خواند، هر آینه به سجده مى‏افتادند و ندا مى‏کردند: اى محمّد عظیم! دست ما را بگیر و به محلشرف و افتخار برسان. ما به خاطر یارى تو حاضریم که جان خویش را فدا سازیم!!»

راكستون اسكاتلندی:

سالیان درازی درجستجوی حقیقت بودم تا اینكه حقیقت را در اسلام یافتم سپس قرآن را دیدم وشروع به خواندن آن كردم اوبود كه تمام سوالات مرا جواب گفت " قرآن ابهت وترس در انسان الهام می كند ودرعین حال ثابت می نماید كه هرچه می فرماید راست است.

استانلی لیون پول((دانشمند انگلیسی)

پیامبر اسلام یكی از بزرگترین وعالی مقام ترین شخصیتهای تاریخ جهان است وكتابش همان قرآن می باشد كه مجموعه ای از وحی های الهی وشاهكارزبان عربی است. برمبنا واساس این كتاب(قرآن) فرهنگ وتمدنی به وجود آمد كه مغرب زمین هم به آن مدیون است.

جان ویلیام در پر: (دانشمند انگلیسی)

قرآن تذكرات عالی اخلاقی ودستورات زیادی دارد سبك انشاء قرآن طوری تنظیم شده است كه مابه هیچ صفحه ای مراجعه نمی كنیم جز آنكه عالی ترین چیزی را كه هركس بایستی پسندد وتصدیق كند ، درآن خواهیم یافت این بنیاد مخصوص كه به صورت تكه های كوتاه كوتاه است ، مطالب ، شعرها وقوانینی راكه به ما می آموزد كه به خودی خود كامل بوده وبرای عموم مردم در تمام حوادث واحتیاجات زندگی مناسب وقابل استفاده است.

لادین كوبولد: (انگلیسی)

به راستی قرآن را جمال وزیبایی ، گیرائی ، شیرینی ونظم مهیج كه تاثیر آن را هیچ كتابی ندارد این كتاب از بسیار خواندن كهنه نمی شود ، كلمات با اینكه وزن وسجع دارد درآن سجع ووزنی پیدانیست ، شیرین تر از شعر است ولی شعر نیست این اعجاز فقط از آن قرآن است.

فریدریش دیتریشی : (اسلام شناس غرب)

همین علوم ومعارف مسلمین بود كه اروپا را درقرن» دهم میلادی جلو برد همان علومی است كه سرچشمه آنها قرآن كریم بود واروپا از این حیث به اسلام مدیون است

بلر : (خاورشناس معروف آلمانی)

لغت قرآن فصیح ترین لغات عرب واسلوب بلاغت آن طوری است كه افكار را بسوی خود جذب می كند قرآن دارای مواضعی آشكاراست وبه زودی برای همیشه بی معارض خواهد بود ، هركس كه از این كتاب به خوبی پیروی كند زندگی آرام وگوارائی خواهد داشت.

ژوزف هورد ویچ: ( دانشمند خاورشناس)

قرآن ، عامل بسیار شگرفی در بالا بردن مسلمانان بود.

قرآن آنان را به تحقیقات علمی وپدید آوردن اندیشه ها سوق داد

قرآن موجب انگیزه وپیشروی مسلمانان در سرزمینهای اروپا گردید درآنجا هنگامی كه تاریكی ها همه جا را فرا گرفت بود اینان مسلمانان مشعلهای انسانیت را بر افروخته وبه آستان علم ، خدمات شایان كردند علوم گذشتگان رادگر باره نیرو بخشیدند وبه شرق وغرب ، فلسفه ، پزشكی ، ستاره شناسی ومعماری آموختند ومارا در مسیر نهضت جدید علمی قراردادند.

دكتر یوهان دلفگانگ فون گوته (ریاضی دان ، شاعر ، نویسنده)

قرآن اثری است كه به واسطه ی عبارات آن خواننده در ابتدای امر رمیده می شود ، وسپس مفتون جاذبه ی آن وبالاخره بی اختیار مجذوب زیبابیهای بی پایان آن می گردد. چطور ما به آن (قرآن مجید) بازمی گردیم ورجوع می كنیم هرچند در ابتدا تكرار به نظر می رسد امام به زودی انسان را جلب می نماید ومتعجب می سازد انشاء آن هم آهنگ با محتویات وهدف بزرگش محكم ، قوی وبسیار عالی است پس این كتاب در تمام از منه ی بشریت بزرگترین نفوذ را خواهد داشت. سالیان دراز كشیشان از خدابی خبر مارا از پی بردن به حقایق قرآن مقدس وعظمت آورنده آن دور نگه داشتند اما هرقدر كه ما قدم در جاده ی علم ودانش به پیش گذارده وپرده های جهل وتعصب نابه جارا دریده ایم عظمت احكام مقدس اسلام كه قرآن ، مجموعه ی آن است بهت وحیرت عجیبی درما ایجاد نموده است وعن قریب است كه این كتاب توصیف نا پذیر عالم رابه خود جلب نموده وتاثیر عمیقی در علم ودانش جهان نموده ومحورافكار مردم جهان گردد.

بانوستان رانی تنس ( دانشمند هلندی)

محتوای این كتاب آسمانی كاملاً با خرد وفطرت بشری مطابقت دارد واز مطالب زننده وخلاف عقل به كلی پاك است قرآن در باره ی زنان داوری عادلانه ای دارد وبرخلاف برخی از مرامها وادیان كه جنس زن را تابه سرحد بردگی تنزل داده وارزشی برای اوقائل نیستند ، وی را از مزایا وحقوق انسانی برخور دار ساخته ومقام شامخی برای او منظور داشته است.

پروفسور واشنگتن ایرونیك: (خاورشناس بزرگ آمریكایی)

قرآن كتابی است كه از حدود اقیانوس اطلس تا نهر كاشمر مردم را در زیر سایه ی همایون فرخود سعادتمند نگه داشته است قرآن حاوی بالاترین مبادی با اوج وسودمند ترین آنها است.

هربرت جورج ولز: (دانشمند ومحقق انگلیسی)

درپاسخ سوالی كه یكی از مجله های علمی اروپانموده بود كه بزرگترین كتابی كه از آغاز تاریخ بشر تا كنون بیشتر از سایر كتب دردنیا تاثیر بخشیده واز همه مهمتر به شمار آمده كدام است . چند كتاب را نام برد ودر پایان نوشت: اما كتاب چهارم كه مهمترین كتاب دنیاست قرآن است زیرا كه این كتاب آسمانی اثری در دنیا گذارده كه نظیر آن راهیچ كتابی به خود ندیده است. قرآن كتاب علمی ودینی واجتماعی وتهذیبی واخلاقی وتاریخی است.

كینت گریك (استاد دانشگاه كمبریج انگلستان)

چراقرآن برای یك دوره ی بخصوص نیامده وهرگز كهنه نمی شود وتا روزی كه نوع بشرباقی است راهنمای انسان خواهد بود ؟ زیرا چیزی وجود ندارد كه در قرآن نیامده باشد.هنگامیكه قرآن را برای نخستین بار گشودم وتحت تاثیر آن قرار گرفتم ، تصور كردم اثری كه آن كتاب در من ایجاد كرده است استثنایی است ودر سالهای بعد كه با چندین تن از مترجمان قرآن به زبانهای اروپایی مكاتبه كردم وبعضی از آنها را نیز دیدم در یافتم تاثیری كه خواندن قرآن در ما اروپاییان می كند همگانی است امام مشروط براینكه قرآن در متن اصلی خوانده شود وترجمه ی قرآن درهیچ یك از زبانهای اروپایی متن اصلی را ندارد.

كارلتون اس گون: (استاد دانشگاه ایالت پنسیلوانیا)

یكی از مزایای عظیم قرآن بلاغت آن است قرآن هنگامی كه درست تلاوت شود چه شنونده به لغت عربی آشنایی داشته آن را بفهمد یا نفهمد تاثیری شدید در او گذاشته ودر ذهنش جای گیر می شود این مزیت بلاغتی قرآن قابل ترجمه نیست.

نون گرونبوم: (استاد معاصر)

قرآن معجزه ی بدیهی محمد(ص) است اعجاز وانحصار كتاب از جهان مختلفی جلوه می كند ، پیش بینی آینده اطلاعات در باره ی وقایع مجهول گذشه ، ناتوانی مردم از آوردن مشابه آن با وجود مبارزه طلبی های مكرر وبالاخره زیبایی بی سابقه وفصاحت ما فوق اعلای انشاء آن.

آدموندبورگ: (شخصیت سیاسی انگلستان)

قرآن یا قانون محمدی قانونی است كه شامل تمام طبقات اجتماعی گردیده و آنهارا به یكدیگر پیوند می دهد قانونی است كه به عالی ترین نظام قضایی و بهترین روش علمی و بزرگترین رسم قانون گذاری ترتیب و تنظیم یافته است

منبع:سایت بسیجیان


چهارشنبه 18 مهر 1397 04:27 ب.ظ
slmmmmmmmm
جمعه 16 تیر 1396 02:30 ق.ظ
I drop a leave a response each time I appreciate a post
on a website or if I have something to contribute to the discussion. Usually it's caused by the sincerness displayed in the article I browsed.
And after this post اعجاز قرآن - نظر دانشمندان برتر جهان در مورد قرآن.
I was actually excited enough to drop a thought ;-) I do have 2
questions for you if you tend not to mind. Is it only me or does it look like a few of these remarks look like they are left by brain dead individuals?
:-P And, if you are writing on additional online sites, I'd like to keep up with you.
Would you make a list the complete urls of all your social sites
like your twitter feed, Facebook page or linkedin profile?
سه شنبه 13 تیر 1396 01:38 ب.ظ
As the admin of this website is working, no hesitation very soon it will be well-known,
due to its feature contents.
دوشنبه 5 تیر 1396 02:23 ق.ظ
Since the admin of this web site is working, no hesitation very
rapidly it will be famous, due to its quality contents.
سه شنبه 2 خرداد 1396 06:01 ب.ظ
I pay a visit day-to-day a few web pages and websites to read articles
or reviews, however this web site presents feature based content.
یکشنبه 24 اردیبهشت 1396 11:22 ب.ظ
naturally like your website but you need to take a look at the
spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to inform
the reality nevertheless I'll definitely come back again.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 01:19 ب.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this blog.
It's simple, yet effective. A lot of times it's very difficult to get that "perfect balance" between user friendliness and visual appearance.
I must say you have done a superb job with this. Also, the blog loads extremely quick for me on Internet explorer.
Outstanding Blog!
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:47 ق.ظ
Link exchange is nothing else however it is only placing the other person's web site link on your page at appropriate place
and other person will also do same in favor of you.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
منوی اصلی
آرشیو مطالب
موضوعات مطالب
ابر برچسب‌ها
نظرسنجی
بیشتر علاقه مند به طرح کدام مباحث در وبلاگ اعجاز قرآن می باشید؟


نقشه وبلاگها
پایگاه اعجاز قرآن
لوگو جشنواره ها

پایگاه اعجاز قرآن
انجمن های قرآنی

رمزینه وبلاگ
رمزینه

My QR-Code

اعجاز قرآن
درباره قرآن

"اَعلى"بسم الله الحمن الرحیم.سَبِّحِ اسْمَ رَبِّکَ الْأَعْلَى (۱)الَّذِی خَلَقَ فَسَوَّى (۲)وَالَّذِی قَدَّرَ فَهَدَى (۳)وَالَّذِی أَخْرَجَ الْمَرْعَى (۴)فَجَعَلَهُ غُثَاء أَحْوَى (۵)سَنُقْرِؤُکَ فَلَا تَنسَى (۶)إِلَّا مَا شَاء اللَّهُ إِنَّهُ یَعْلَمُ الْجَهْرَ وَمَا یَخْفَى (۷)وَنُیَسِّرُکَ لِلْیُسْرَى (۸)فَذَکِّرْ إِن نَّفَعَتِ الذِّکْرَى (۹)سَیَذَّکَّرُ مَن یَخْشَى (۱۰)وَیَتَجَنَّبُهَا الْأَشْقَى (۱۱)الَّذِی یَصْلَى النَّارَ الْکُبْرَى (۱۲)ثُمَّ لَا یَمُوتُ فِیهَا وَلَا یَحْیَى (۱۳)قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَکَّى (۱۴)وَذَکَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّى (۱۵)بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیَاهَ الدُّنْیَا (۱۶)وَالْآخِرَهُ خَیْرٌ وَأَبْقَى (۱۷)إِنَّ هَذَا لَفِی الصُّحُفِ الْأُولَى (۱۸)صُحُفِ إِبْرَاهِیمَ وَمُوسَى (۱۹)

دانلود نرم افزار
قرآن برای اندروید

طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم ( نور )
دارالقرآن قرآن كریم
خانواده ختم قرآن كریم
خبرگزاری پانا
ستاداقامه نماز
اوقات شرعی
نهج البلاغه
شبكه سیمای قرآن